Dengeli Beslenme

Yanlış diyet yaparsanız kilo alırsınız

22 Ekim 2016

Diyet programları bazen yarar yerine vücudumuza zarar verebilir özellikle yanlış yapılan diyetler sonrasında bozulan metabolizma kişinin daha fazla kilo almasına neden olmaktadır.

Uzmanlar diyet yapanlara uyarıyor

Yeterli ve sağlıklı bir şekilde beslendiğinizde mutlaka kilo vereceksiniz kilo vermek için yalnızca diyet yapmak yeterli değildir. Diyet sağlıklı bir beslenme programıdır. Diyet yaşantımızı düzene sokar Fakat bu düzen başladığı gibi devam etmelidir. Eğer belli bir süre Bu diyet programları uygular ve daha sonra Bu diyet programlarının yani sağlıklı beslenme programları nam terk ederseniz. Bu uygulama size daha fazla kilo almanıza neden olacaktır.

Obezite seminerleri

Hemen hemen ayda bir kez obezite konusunda Uzmanlar çeşitli bölgede şehirlerde Seminerler düzenleyerek insanları bu konu hakkında ve beslenme alışkanlıkları hakkında bilinçlendirmeye çalışmaktadır.

Bu konuda son derece değerli sağlık kuruluşları doktorlarımız ve sağlıklı beslenme konusunda insanları bilgiler aktaran öğretmenlerimiz mevcuttur. Aynı zamanda Devlet hastanelerinde çalışan ve özel olarak çalışan diyetisyen uzmanlardan halkı sağlıklı beslenme konusunda her daim uyarmaktadır.

Düzenlenen etkinlikler yeterli olmuyor

Özellikle yetişme çağında olan gençler Fast food ürünleri çok fazla ilgi duyuyorlar aynı zamanda gençlerin hareketsiz yaşam tarzları ve büyüyen pozisyonlar gençlerin obezite ediyorum yönelmesinin ve sağlıklarının bozulmasına neden olmaktadır özellikle ekmek tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi gereken toplum yapılan Seminerler düzenlenen programlarla sağlıklı beslenme konusunda bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Yanlış uygulanan diyetler sağlıksız sonuçlara neden oluyor

Günümüzün teknoloji çağı aynı zamanda bilgi çöplüğüne dönüşen bir mecrayada neden olmaktadır. Televizyon programlarında ve internet sitelerinde uygulanan şok diyet listeleri kişiye sağlıktan çok zarar vermekten ve sağlıklı bir insanın vücut metabolizmasını bozarak kişinin sağlıksız bir vücut yapısına sahip olmasına neden oluyor. Eğer Sağlıklı bir diyet uygulaması gerçekleştirmek istiyorsanız ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız mutlaka bir uzman kontrolü altında diyet uygulamalısınız.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun