Güzellik

Kabaran saçlar için ne yapmalı Çözüm Yöntemleri ?

28 Kasım 2013

Kadınların en büyük sıkıntılarından biride çeşitli sebeplerle kabaran saçlarıdır. Kadınlar için saç oldukça vakitlerini ve özenlerini alan bir bölgedir. Bu durumda da kabaran saçlar kadınlar için büyük bir probleme dönüşüyor. Kabaran saçlar hakkında yapılması gerekenleri bu yazımızda değinmeye çalışacağız:

  • Eğer saçlarınızı çok fazla yıkıyorsanız bu kabarık saçların en büyük nedenidir. Eğer saçlarınız zor şekil alan saçlardansa kesinlikle her gün saçlarınızı yıkamayınız. Eğer çok kabaran bir saç tipiniz varsa saçlarınızı ortalama 3 günde bir yıkayınız.
  • Saçlarınızın kesim şeklide kabaran saçlar için önemli bir faktördür. Eğer kat kat kesilen bir saç modeliniz varsa saçlarınız daha çok kabarır bundan dolayı saçlarınızın çok kabarmasını istemiyorsanız saçlarınızı mümkünse düz kestirmeye çalışınız.
  • Gliserinli su saçların kabarmasını engeller. Eğer sık uçlu bir sa tarağı kullanıyorsanız bunu derhal bırakmanız gereklidir. Çünkü kalın uçlu taraklar saçların kabarmasını engeller. Banyodan sonra saçlarınızı saç kuruma makinesi ile kurutursanız buda saçınızın kabarmasına sebep olur. Saçlarınızı yıkadıktan sonra kurulamak yerine yukarıda topuz yaparak beklerseniz saçlarınız düz ve yatışık olarak kalacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Aç Kalmadan Kilo Verdiren Süper Diyet Programı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun