Şok ve Hızlı Diyetler

Hızlı Kilo Vermek İçin Neler Yapmak Gerekli ?

8 Kasım 2014

Hızlı kilo vermek bir bayanın arzu ettiği bir durumdur. Hızlı kilo vermek için dikkatli olmak gerekir. Çünkü nasıl ki kilolarınızı hızlı bir şekilde almadıysanız kilo vermeyi de hızlı bir şekilde yapmamanız gerekmektedir. Ancak aşağıda belirteceğimiz hususlara dikkat ederseniz kısa zaman da sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün olacaktır.

Bizi en çok kilo aldıran besinlerden biri gazlı kola diye tabir ettiğimiz içeceklerdir. Kola yerine kendinizi su ve soda içmeye alıştırmanız her ay fazladan 2 kilo vermenizi sağlayacaktır.

Yine kilo almamızın sebeplerinden biri de hiç hareket etmememizdir. Spor salonuna yazılmak için imkanınız ve vaktiniz olmayabilir ancak akşam yürüyüşleri yapmanızı engelleyecek hiçbir şey yoktur. Özellikle akşamları eşinizle ya da arkadaşınızla yapacağınız bir yürüyüş hem günün stresini atmanızı sağlayacak hem de size kilo vermenizde yardımcı olacaktır.

Öğünleri kesinlikle atlamamakta yapılması gereken bir durumdur. Bazı kullanıcılarımız öğün atlarsam ve örneğin sabah kahvaltısı yapmazsam daha fazla kilo veririm diye düşünmekte ancak bu büyük bir yanlış. Öğün atladığınız şekeriniz düşer ve hem daha çabuk acıkır hem de şekerli besin yeme ihtiyacınız artar. Bundan dolayı öğünlerinizi kesinlikle atlamayın hatta ara öğünlerde de besinler yemeye özen gösterin.

Motivasyonda oldukça önemlidir. Kilonuzu günlük ölçmek yerine 3 günde bir ölçün. Ne zaman diyeti bırakmaya niyetlenseniz aynanın önüne geçin ve göbeğinize bakın. Bundan kurtulmanın ne kadar önemli olduğunu kendinize bir kez daha hatırlatın.

 

Bir önceki yazımız olan Çok Hızlı Zayıflayan Diyet Listesi Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun