Sağlıklı Yaşam

Ev Yapımı Yoğurt Diyeti Listesi

9 Kasım 2014

Tükettiğimiz tüm besinleri artık evde de yapmak için yeterli teknolojiye sahibiz. Bunu kullanarak, yoğurt ve ekmek gibi ürünleri evde yapmak mümkün olabiliyor. Bu doğallığı korumak bizlerin elinde , bunun için de seçenekleri İnsanlar genellikle diyet kelimesini kilo vermek için yapılan bir uygulama olarak algılarlar. Diyet uygulaması sadece kilo vermek için değil almak içinde uygulanan bir durum olabilir. Ev yapımı diyet yemekleri yaparak da istediğiniz her yemeği hatta sınırsız ekmeği tüketebilirsiniz. Böylece ev yapımı ekmeği tüketerek istediğiniz gibi doyabilir.  Sağlıklı ve Ev yapımı Yoğurt diyeti konusundan aşağıda sizlere bahsedeceğiz.

 Ev Yapımı Yoğurt Tarifi;

-1 Litre Light İnek Sütü

-1 Çorba Kaşığı Light Yoğurt

Malzemeleriniz hazırsa ev yapımı yoğurt tarifini uygulayabilirsiniz. Ev yapımı yoğurt diyeti ise yukarıda tarifi verilen yoğurttan her öğün tüketerek ciddi miktarda kilo vermeniz mümkündür. Light Yoğurt için özellikle her öğünde sınırsızca yeme lüksüne de sahip olabilirsiniz. Burada sütü az yağlı kullanmak ve yoğurt mayasını da az yağlı yoğurttan yapmak yeterli olacaktır. Bunun sonucunda gayet hafif olan bu yoğurt eski lezzetinden de hiçbir şey kaybetmemiş olarak tüketmenizi sağlayabilirsiniz. Önce sütü kaynatın, sonra oda sıcaklığında beklemiş 1 Kaşık Light Yoğurdu süte ekleyin 12 saat sonra yoğurdunuz mayalanmış olacak ve tüketime hazır olacak. Tadının ve lezzetinin hafifliğine inanamazsınız. Ev Yapımı yoğurt diyeti amacı aslında daha çok bağırsaklardaki hazmı düzenleyerek kilo vermek şeklinde tasarlanan bir diyettir. Bu diyette dilediğiniz kadarıyla yoğurt tüketebilirsiniz. Diyet aynı zamanda sindirimi de kolaylaştırır ve yoğurdun mucizevi etkisi ise hücrelerini yenilemiş ve kendinize uygun bir diyet uygulamış olursunuz. Sindirim de kolay olduğundan dilediğiniz bir çok besini bu diyette tüketebilirsiniz.

 

??????????????????????????????????????????????????????????????

 

Bir önceki yazımız olan Şifalı Bitkilerden Yararlanarak Sağlıklı Diyet Yapma Listesi Bu Yazımızda başlıklı makalemizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun