Diyet Listeleri

Doğum Sonrası Diyet Programı

1 Kasım 2014

Doğum sonrası diyet programı, normal diyet programlarından az farkla hareket edilmektedir. Genellikle protein ağırlıklı bir diyet programının oluşmasında etkili olan diyet listelerine sahip olmanız gerekecektir. Doğum sonrasında annenin emzirme gibi bir durumunun olması nedeniyle diyet yaparken, kullanacakları besinlerin değerleri, bebek için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle genellikle öğle ve akşam yemeklerinde dikkatli olunması gerekmektedir. Diyet yapanların kesin bir şekilde kullandıkları yoğurt ve süt ürünlerinin mutlaka daha fazla oranda kullanılması da gerekmektedir. Diyet yaparken önemli olan bir diğer durum ise bitki çaylarına önem verilmesidir.

Doğum sonrası diyet programı dahilinde kişilerin kesin olarak kullanmasını gerektiren bir diğer etken ise çaylardır. Zencefil, ıhlamur ve papatya gibi ürünlerin mutlaka tüketilmesi gerekecektir. Uygulanan bir diğer ürünler grubu ise etkin bir şekilde diğer ürünlere uygulanacak ve üzerinden fayda sağlanacak olan gruplardır. Limonata da ara öğün olarak az şekerli bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Bebeğiniz için protein ağırlıklı bir diyet programına tabi olunması için et tüketimini öğle ve akşam yemeklerine mutlaka koymanız gerekecektir. Bununla birlikte diyete etki eden diğer durumlar göz önüne alınacak olursa spor büyük bir yer kaplamaktadır.

Doğum sonrası diyet programı egzersizlerle desteklenmelidir. Günlük bir yürüyüş programına mutlaka tabi olunması gerekecektir. Aynı zamanda diyet yaparken etkili olan bir diğer durum ise yürüyüşün süt artışına da etki etmesidir. Diyet yapan annelerin özellikle emziren anneler olması onların kahvaltı boyunca sürekli olarak protein ve kalsiyum açısından zengin olan besin değerlerine önem vermesini gerektirmektedir. Doğum sonrası diyet programı sayesinde birçok annenin eski kilosuna kısa zamanda dönmesi için mutlaka bilinçli bir program uygulanmalıdır. Bunun genellikle diyetisyen ve bebeğin kendi doktoru ile paralel şekilde uygulanması şarttır.

 

Bir önceki yazımız olan 10 Günde 8 Kilo Verdiren Diyet Listesi başlıklı makalemizde 10 günde 8, 10 günde 8 kg ve 10 günde 8 kilo hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun