Sağlıklı Yaşam

Diyet Makarna Tarifi

25 Ekim 2015

DİYET MAKARNA TARİFİ NASIL OLUR, MAKARNA KİLO ALDIRIR MI?

Makarna bildiğimiz gibi bizim ülkemizde ve tüm dünyada en çok tüketilen yemekler arasındadır. Kolay yapılması ve tok tutucu özellikleri ile makarnayı sevmeyen yoktur, her makarna ustası kendi tarifleri ile makarna pişirerek en güzelinin bu olduğunu söyler. Peki makarnanın diyet listelerine girme olasılığı var mıdır? Elbette ki vardır, alsında tok tutan özelliği ile makarnayı diyetisyenler öneriyor ama hiç yağ konmadan sadece haşlanmış hali ile tabii. Diyet makarna tarifi nasıl olur, makarna kilo aldırır mı? Bu sorunun cevabı çok basit diyet makarna kilo aldırmaz, yağsız pişirmek kaydı ile.

Gelelim diyet makarna için sizlere birkaç tarif vermeye:

Makarnayı haşlayacaksınız, çok kaynatmadan andante tabir edilen dişe gelir kıvamda olması en ideal olanıdır, diğer tarafta 1 domates, sarımsak, ince bir dilim kaşar peynirini 1 yemek kaşığı zeytin yağı ile öldürün ve makarnaları bu hazırladığınız sosa atın, isterseniz maydanoz yaprakları ile de süsleyebilirsiniz.

Bir başka tarif ise kepekli makarna ile yapılıyor, yine haşladığınız ve süzmediğiniz makarna için sos hazırlamalısınız ve sosa makarnayı haşladığınız sudan birkaç yemek kaşığı dökmelisiniz. Sosu hazırlamak içinse birkaç yaprak marula ve domates salçasına ihtiyacınız var. Acı pul biber de isteğe bağlı olarak kullanılabilir.

Yine kepekli makarnadan bir tarif, haşlayın, suyunu süzmeyin, diğer taraftan bol sarımsaklı bir yoğurt hazırlayın ve makarnanızın üzerine dökerek en üste de yine acı kırmızı pul biber ekerek yemeyi deneyin, bu muhteşem lezzeti uzun süre unutmayacaksınız. Kepekli penne makarnayı haşlayın, aynı şekilde süzmeyin ve bol domates rendesini 1 yemek kaşığı yağ ve birkaç diş sarımsak ile pişirin, makarnanızın üzerine dökün.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun