Sağlıklı Yaşam

Diyet Kahvaltıda Neler Yenir ?

25 Ekim 2015

Kahvaltı uzmanların söylediklerine göre günü en önemli öğünüymüş. Bir insan diyet yapıyor bile olsa kahvaltıda yiyeceği şeylere dikkat etmeli ve enerji verecek ve gün boyu onu tok tutacak gıdalara ağırlık vererek kahvaltı etmelidir. Kilo vermek için diyet yapılıyor bile olsa alınması gerekli kahvaltı besinleri çok önemlidir, örneğin haşlanmış yumurta olmazsa olmazlardandır, hem tok tutar ve hem de kilo aldırmayan önemli bir gıda kaynağıdır. Kan şekerinizin düşmemesi için kahvaltı düzenine gereken ağırlığı vermelisiniz. Diyet süt içilmeli ve müsli tarzı yiyecekler alınmalıdır. Diyet kahvaltısında neler yenir? İçine bir yemek kaşığı yulaf atılmış yoğurt müthiş bir enerji vericidir ve açlık hissetmemenize yardımcı olur.

Gelelim asıl kahvaltılık listesine; diyet kahvaltı tabağınızda vereceğimiz besinleri aralıklarla koyarak yemelisiniz, yukarıda saydıklarımızın dışında domates, salatalık, yeşil biber, az da olsa lor peyniri veya beyaz peynir, muhteşem gıdalardır. 1 dilim kepek, çavdar veya tam buğday ekmeğinin vereceğini başka hiçbir şeyde bulamazsınız. Diyet kahvaltısında neler yenir dendiği zaman bunları rahatlıkla sayabilirsiniz. Ayrıca roka, kıvırcık yaprakları, maydanoz illa ki olmalıdır, 3-5 tane siyah ve yeşil zeytin zindelik verir, greyfurt veya taze sıkılmış 1 bardak portakal suyu vitamin eksiğinizi giderecektir.

Neskafe veya Türk kahvesi içerek, şekersiz çay tüketerek kahvaltı yapmamaya özen göstermelisiniz, bunlar ayrıca hiç sağlıklı değildir. Gün boyu başka bir şeyler tüketmeseniz bile kahvaltıyı mutlaka önerilen biçimlerde yapmalısınız. Bu saydığımız yiyecekleri bir kerede değil, sırası ile yemek en güzelidir. Her gün belli şeyleri kahvaltı tabağınıza koyarsanız dengeyi yakalamış olursunuz. Diyet kahvaltısında neler yenir? Bu saydıklarımızı tüketmek ile başlı başına sağlıklı beslenmenin yolunu bulmuş olursunuz, diyet demek aç kalmak demek değildir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun