Diyet Listeleri

Detoks Suyu Hazırlama Tarifi

25 Ekim 2014

Kilolarından şikayet eden birçok insan bulunmaktadır. Ama maalesef bu insanların çoğu diyet ve spordan uzak durmaktadırlar. Bunları yapamadıklarını çok halsiz hissettiklerini ve aç kaldıklarını dile getirmektedirler. Hal böyle olunca bu insanlar kilo verememektedir. Bu sebeple de pek çok sağlık sorunlarıyla da yüz yüze gelme ihtimalleri artmaktadır. Bu sorunlara çözümler arayan uzman kişiler bazı formüller geliştirmektedirler. Bu formüllerden en önemlileri de şifalı bitkilerden yararlanmaktır. Her bitkinin farklı yararları bulunmaktadır. Kilo vermek için gerekli olan şeyleri içeren bitkiler bir araya getirilerek çeşitli kürler ya da çaylar oluşturulmaktadır. Ve bu şekilde insanların kilo vermesi sağlanmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri de DETOKS suyu hazırlama tarifidir.

Bu DETOKS suyunu hazırlamanın tarifi ise şöyledir:

Malzemeler:

Yarım kaşık Funda yaprağı

Yarım kaşık Biberiye

Yarım kaşık Yeşil çay

Yarım kaşık MATE yaprağı

Yarım kaşık Kekik

Hazırlanışı: Bütün malzemeler yaklaşık 1 litre kadar kaynar suyun içerisine konulur. Ve bu karışım 20 dakika bekletilir. Bu çay isteğe göre soğuk ya da sıcak olarak tüketilebilmektedir. İçilmeye başlandığı ilk günlerden itibaren kilo verildiği görülecektir.

DETOKS suyu hazırlama tarifindeki bitkilerin yararları ise şunlardır:

MATE yaprağı: vücuttaki yağ emilimini engellemektedir. Böylece vücuttan su atılmasını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca iştahı kestiği içinde kilo kaybını sağlamaktadır.

Yeşil çay: Bedende birikmekte olan toksinlerin atılmasını sağlamaktadır. Bu şekilde sindirimi kolay hale getirmektedir.

Funda yaprağı: Böbreklerin iyi çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca çok kuvvetli bir idrar sökme özelliği de bulunmaktadır.

Biberiye: vücuttaki yağın eritilmesini ve hazmın kolaylaşmasını sağlamaktadır. Ayrıca bedendeki birikmiş toksinlerin atılmasına yardımcı olmaktadır.

Kekik: Sindirimin kolaylaşmasını sağlar. Ayrıca bedende birikmiş fazla suyun atılmasına yardımcı olmaktadır.

Görüldüğü gibi bu formül ile hazırlanan DETOKS suları kilo vermeye ve form kazanmaya fayda sağlayacaktır.

diyet-zayiflama-kiloverme59

Bir önceki yazımız olan Beyaz Ekmekli Diyet Listesi başlıklı makalemizde beyaz ekmek diyabet, beyaz ekmek diyet ve beyaz ekmek diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun