Güzellik

Çam Yağı Nedir ? Saç Dökülmesini Önler Mi ?

13 Kasım 2013

Çam yağı nedir : Çam ağaçlarının yapraklarından elde edililir. Çam terebetin değildir, çam terebetin çam ağaçlarının gövdesinden akan sarı bala benzer kavuççuksu maddeden elde edilir.   Çam Yağı Faydaları Nelerdir : Çok eskiyen dönemlerden, günümüze civarı çam yağı saçı besleyici özelliklerinden ötürü bir bir sürü birey aracılığıyla tüketiliyor. Bununla Beraber hemoroid hastalığı olanlar amaçlı de yararlı bir ürün olarak seçim edilir. Yararlarını şu şekilde sıralayabiliriz ;

Saç diplerini kuvvetlendirir, Saç dökülmesini ve kepek oluşumunu engeller. Kılcal damarları uyararak kan dolaşımını tertip eder. İştah açıcı, süt arttırıcı, regl söktürücü olarak kullanılır. İdrar karayolu enfeksiyonlarında ve bel soğukluğunda etkilidir. Solunum karayolu rahatsızlıklarında kullanılır. Astım, şeker, romatizma rehabilitasyonunda ve grip çağında bağışıklık sistemini güçlendirerek, vücudun dirençli tutulmasını olanağı sağlar .

Çam Yağını ne türlü kullanabilirim: Günde 2 kez bir çay bardağı suya ya da şekere bir-2 damla damlatılarak alabilirsiniz. Egzama, kuru cilde ve saça masaj inşa ederek uygulamalısınız. Saç diplerine friksiyon halinde kullanın. Saçlar amaçlı susam, fındık, ceviz ve badem yağıyla beraber saça friksiyon inşa ederek kullanın. 200 ml. şampuan şişesine 25 damla konularak şampuanla beraber kullanabilirsiniz. Sinüzit amaçlı erken akşam burna bir-2 damla damlatın. Bununla Beraber cilde masaj inşa edilerek kullanabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kıvırcık saçlara maske tarifi konumuza da göz atabilirsiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun