Diyet Listeleri

3 Haftalık Dukan Diyeti Listesi

18 Kasım 2013

3 HAFTALIK DUKAN DİYETİ

3 haftalık dukan diyeti Dukan diyeti Fransız bir doktor olan dukan tarafından geliştirilmiş protein bazlı bir diyettir. Dört evreden oluşan bir diyettir. Diye takibi sırasında bu dört evreye dikkat edilmesi gerekir. Bu diyetin bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni de çok hızlı bir şekilde kilo verdirmesidir. Birçok diyet çok hızlı kilo verdirir ama bu diyetin ilk evrelerinde çok hızlı bir şekilde kilo kaybına sebep olduğu için Türkiye ve tüm Dünya ülkelerinde çok popüler bir diyet türüdür.

3 haftalık dukan diyeti Sabah kahvaltısı aynı olduğundan üç hafta  boyunca her gün kahvaltıda 1 dilim Tam Buğday Ekmeği 50 Gram ya da bir kibrit kutusu büyüklüğünde yağsız peynir şekersiz çay içemeyenlere isteğe göre Tatlandırıcılı Çay ya da Kahve.  Pazartesi Öğle Yemeği: kayısı kıvamında haşlanmış 2 adet yumurta ve sınırsız domates salatalık. Pazartesi Akşam Yemeği; Izgarada pişmiş 7 adet köfte ekmeksiz yenecek ve İçinde bol bol limon ve maydanoz olan yağsız salata Salı Öğle Yemeği: 1 Adet poğaça yâda Simit 1 Adet Evde yapılmış katkı maddesi içermeyen ayran. Salı akşam yemeği; suda haşlanmış 150 gram tavuk ve sınırsız domates ve salatalık

Çarşamba öğlen yemeği; 250 Gram Yağsız yoğurt ve 1 dilim tam buğday Ekmeği bol salata ve domates Çarşamba akşam yemeği: ızgara balık ve sınırsız salata Perşembe öğle yemeği. 3 adet haşlama patatesin içine bol miktarda domates taze soğan  salatalık limon hardal zeytinyağı ve bol limon maydanoz eklenecek Perşembe akşam yemeği 5 Adet kuzu pirzola ve sınırsız salata Cuma Öğle Yemeği: 2 adet yumurta ve bol domates ile hazırlanmış menemen ve bol salata. Cuma akşam yemeği içine çok az tereyağı konmuş makarna ve sınırsız salata Cumartesi Öğle Yemeği: 3 Adet sosisi salçalı suda haşlanmış sosis ve salata Cumartesi Akşam Yemeği: az pirinçli Kabak Dolması ve 150 gram yoğurt. Pazar öğle yemeği; bir kibrit kutusu yağsız peynir 1 Dilim tam buğday ekmeği ve Sınırsız salata Pazar akşam yemeği ızgara Şiş ve sınırsız salatalık.

 

Bir önceki yazımız olan Kalça Eriten 7 Günlük Şok Diyet Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun