Diyet Listeleri

25 Yaş İçin Diyet Listesi

24 Ekim 2015

Erken yaşta kilo problemi belli başlı bir takım rahatsızlıkların tetiklenmesinde önemli etken oynamaktadır. Özellikle aşır kiloların getirdiği psikolojik travma bunlar arasında en ciddi ve etkili problemlerin başında gelmektedir. Dolayısı ile aşırı kilo problemi olan kişiler bu durumdan kurtulmak için sıkı bir tedavi yöntemi geçirmektedirler. Bu da yedikleri yiyecekleri kontrol altına almak ile gerçekleşen bir durumdur. Belirli bir süre devam eden bu gıda alımının adı ise diyet olmaktadır. Çeşitli yapılan tahliller sonucu bireyin değerlerine göre bir yemek listesi çıkarılır ve buna harfiyen uyulması istenir. Eğer sabırlı bir şekilde liste uygulanırsa olumlu sonuçları kısa sürede pozitif bir şekilde görülür.

Peki, 25 yaş için diyet listesi olarak adlandırılan bu yöntemde öğünler ve öğünler arasında ne gibi gıdaların tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Öncelikle normal çay yerine yeşil çayın bolca tüketilmesi önerilir. Aynı zamanda yine bol miktarda su tüketimi de sindirimin çalışması için büyük önem arz etmektedir. Sabah kahvaltılarınızda ekmeği kaldırabilirsiniz. Bunun yerine diyet bisküvi ve yeşil çay tam bir biçilmiş kaftan olabilir. Öğünler arasında bir kase yoğurt ya da bir bardak yağsız süt tercih edilebilir. Bir sonraki öğün arasında ise mevsime uygun meyveler tüketebilirsiniz. Örneğin kuru kayısı da bağırsakların daha iyi bir şekilde çalışması için tercih edilebilir.

Sebzeleri ya da patatesi haşlanmış bir şekilde tüketmenizde fayda var. Zira bu bireye tokluk hissi veren en önemli besin takviyelerindendir. Asitli içecekler tüketmekten uzak durun. Akşam öğünlerinde mutlaka beyaz et ya da yağsız pilav gibi ürünler tüketebilirsiniz. Kırmızı eti de kontrollü bir şekilde yiyebilirsiniz. Akşam öğününden sonra da herhangi bir şey yememeli ve akşam yemek saatinizi en geç 20.00 gibi bitirmelisiniz.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun