Sağlıklı Yaşam

2015 Ramazanda Sigara Bırakma Yöntemi

25 Ekim 2014

Ramazan ayı geldiği zaman akla ilk gelen şey ise yemek faslı olacaktır. İnsanların iftarlarda veya sahurlarda misafirlerini çağırarak birlikte sahur ve iftar yapma anlayışları bol çeşitli olan sofraların kurulmasını sağlayacaktır. Müslüman kesimlerin misafir ağırlama ve onları hoşnut etme alışkanlıklarının yoğun olması nedeniyle insanların birbirleri ile karşılıklı dostluklarının daha da gelişmesine bu aylar müsaade etmektedir. İnsanların huzurlu anlara tanık olması ve mutlu bir ay geçirmesi nedeniyle gerçek bir huzur için saygılı olması gerekecektir. Ramazanda şişmanlatmayan tatlılar nelerdir sorusu ise misafir çağıran kişilerin merak ettikleri sorulardan birisi olacaktır. İnsanların ramazan ayının gelmesi ile birlikte açlık konusunda sorun yaşamamaları için iyi bir sahur yapması oldukça önemli olacaktır.

Ramazanda şişmanlatmayan tatlılar nelerdir, ayva tatlısı şişmanlatmayan tatlılar arasında ilk sırada yerini alacaktır. Tatlıdan her ay vazgeçmeyen kişilerin ramazan ayında yemekten sonra vazgeçmek istemesi yanlış olacaktır. Bu nedenle ramazan ayında gerçek bir tatlı dünyası oluşmaktadır. Yemek sonrasında kişilerin canının tatlı çekmesi binlerce çeşit tatlının sofralarda yer almasında etkili olmaktadır. Ancak uzmanlara göre tok karnına yenilen tatlının oldukça büyük zararları olacaktır. Ramazan ayında özellikle kişilerin mutlaka biraz daha sonra yemekten hemen sonra olmamak kaydıyla tatlı tüketmeleri istenmektedir. Diyet yaparken tatlıdan vazgeçmeyen insanların sütlü tatlılara yönelmesi de önemli olacaktır. Bu nedenle şerbetli olan tatlılardan her zaman uzak durulması en ideal olanı olacaktır.

Ramazanda şişmanlatmayan tatlılar nelerdir sorusu için ilk akla gelen ise yoğurtlu parafe tatlısı olacaktır. Ürünlerin içinde mutlaka yağı azaltılmış olan malzemelerin olmasına da ayrıca dikkat etmek yerinde olacaktır. Elma dolgulu fırında ayva tatlısı da oldukça düşük kalorili olan tatlılardan birisi olacaktır. İçinde bulundurmuş olduğu malzemeler dâhilinde meyve ağırlıklı olması konunun etkili olmasına neden olacaktır. Elma tatlısının gerçek bir tarifle yağı azaltılmış olarak yapılanı da oldukça keyifli bir yeme şekline sahiptir. Ancak tatlı yenirken en önemli dikkat konusu ise kişilerin bu tatlılar konusunda gerçekten ideal olan yeme sınırını belirlemesi gerekecektir. Tatlı konusunda gerçekten vazgeçemeyen insanların yemekten en az iki saat sonra tatlı alması önemli olacaktır.

sigara2a4c2ad9

Bir önceki yazımız olan Hamilelikte Hızlı Kilo Alım Nedenleri ? başlıklı makalemizde hamilelik kilo alımı, hamilelik kilo alımı hesaplama ve hamilelik kilo alımı kadınlar kulübü hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun