Sağlıklı Yaşam

2 Haftada Kepekten Kurtaran Ev Yapımı Doğal Formül

25 Ekim 2015

Hepimiz için saçlarımız çok önemlidir. Zaman zaman saçlarımızın eski günlerine geri gelmesi için bakıma ihtiyacı olur. Eğer yeterince özen göstermezseniz başta kepek gibi saç problemleri yaşayabilirsiniz.

Kepek problemi sadece bakımsızlıktan değil ayrıca stres ve yanlış beslenme gibi durumlardan da oluşur. Ancak kepek probleminden kurtulmak mümkündür. Üstelik yapacağınız küçük birkaç yöntem ile. Ayrıca bugün vereceğimiz değişik seçenekler ile saçlarınızın kısa zamanda uzadığını da göreceksiniz.

Sizi Kepekten Kurtaracak 5 Förmül

  • Aspirin: Özellikle baş ağrısı için tercih ettiğimiz bu ilaç aslında içindeki demir’den dolayı saçlarınıza da oldukça iyi gelmektedir. Normal olarak kullandığınız şampuanın içine 3 adet aspirini toz haline getirip şampuanınızın için ekleyerek kullanınız.
  • Kabartma Tozu: Keklerde ve böreklerde kullanılan kabartma tozu aslında saçlarınıza da oldukça iyi gelmektedir. Bu yöntemde 1 paket kabartma tozunu avucunuza boşaltıyorsunuz ve içine bir miktar zeytin yağı ekliyorsunuz. Bunu hamur haline getiriyorsunuz. Ve yıkanmadan önce bu karışımı krem gibi saçlarınıza sürüp yaklaşık 1 saat bekliyorsunuz. Daha sonra saçlarınızı durulayıp normal olarak banyo yapıyorsunuz. İlk zamanlar saçlarınızda kuruluk olsa da kısa zamanda bitecektir.
  • Limon: Limon aslında ekşiliğini içindeki sitrik asitten almaktadır. Sitrik asit aşındırıcı bir özelliğe sahiptir. Limonu kepek probleminde aslında tedavi etme amaçlı olarak değil de daha çok kepek sıkıntısı yaşayan insanların aşırı kaşınma problemini ortadan kaldırmak için kullanacağız. Eğer sizde kepek sıkıntısından dolayı aşırı bir kaşınma yaşıyorsanız 1 limonun suyunu kafanıza sıkarak masaj yaparak bu kaşıntıdan kurtulabilirsiniz.
  • Mutfak Tuzu: Bu tedavi yönteminde tuzun aşındırma özelliğini kullanma amaçlanmıştır. Banyo yapmadan önce nemli bir avuç tuz ile saçlarınıza masaj yaparsınız ölü saç derilerinizin pul pul kabardığını ve sizi rahatlattığını göreceksiniz.
  • Sirke: Sirke özellikle saç dokularını çok iyi gelen bir karışımdır. Kokusu hoş olmasa da kepek tedavisinde oldukça etkilidir. Banyo yapmadan önce yarım fincan sirkeyi bir bardak suya boşaltın üzerine yarım fincan zeytin yağını ekleyip bununla saçınıza yaklaşık 10 dakika masaj yapınız.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun