Diyet Listeleri

10 Günde 10 Kilo Verdiren Diyet Listesi

24 Ekim 2015

Sıcak yaz ayları geldi. Herkes tatile formda ve güzel bir vücutta gitmek ister. Birçok kişi ise kilolarından şikâyet etmektedir. Diyete başlamak için her şey kafada bitmeli yani iradeniz kuvvetli olmalıdır. Eğer ki kendinize güveniyorsanız bu diyet tam sizin için. 10 günde 10 kilo diyeti ile kilolarınızdan arınacaksınız ve mutlu olacaksınız.

Diyetteki önceliğimiz bol bol su içmektir. Su içmek vücuttaki şişkinliği ve ödeminizi dışarı atar. Bunun yanında yediklerinize de dikkat etmelisiniz. Sabahları bir adet elma ve bir bardak portakal suyu içiniz. Veya bir dilim kızarmış çavdar ekmeği ve yanında şekersiz çay içebilirsiniz. Öğlenleri ise 200 gram haşlanmış bir tavukgöğsü ve bir adet elma yanında ise bol bol salatalık yiyebilirsiniz. Ya da bir adet haşlanmış yumurta domates ve haşlanmış lahana yiyebilirsiniz. En önemli öğün ise akşam yemeğidir.

Akşam yemeğinde yağsız kereviz yemeği ya da tuz koymadan haşlanmış karnabahar ve yanında ise mevsim meyveleri yiyebilirsiniz. Yanında ise şekersiz çay veya şekersiz kahve içebilirsiniz. Tabi ki bunları yaparken yemekten önce ve yemek yerken bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Eğer içebiliyorsanız günlük 3 ile 4 litre su içmeniz sizin için iyi olur. Günlük ise bir saat düzenli olarak tempolu bir yürüyüş yaparak vücudunuz da sarkmalar gözlemlenmeyecek ve sıkı bir vücuda sahip olacaksınız. 10 günün sonunda göreceksiniz ki kilolarınızdan arınmış olacaksınız.

Mutlu bir sona ulaştıktan sonra bu diyeti aynı koşullarla bir kez daha yapabilirsiniz. Hiçbir sakıncası yoktur. Ama üçüncü kez yaparsanız tehlikeli olabilir. Bunun içinde bir hafta ara verip tekrardan başlayabilirsiniz. Ancak bu bir haftalık arada aşırıya kaçmadan normal bir düzende yemek yemelisiniz. Aksi takdir de verdiğiniz kilolar bir işe yaramaz. Eğer ki denilenleri yaparsanız mutlu bir sona ulaşmış olursunuz.

Benzer Yazılar

1 Soru ve Cevap

  • Bunu Cevapla fatma

    13 yasindaki bir kiz covu bu diyeti yapabilirmi

  • Soru Sorun