Güzellik

Uzun Yüzlülüler İçin 2014 Saç Modelleri

22 Kasım 2013

Uzun yüzler birçok farklı yüz şekline sahip olabilir. Dikdörtgen, köşeli, ters üçgen, pırlanta; bu şekiller çene şekline ve saç çizginin genişliğine göre değişir.

Hangi şekil olursa olsun, uzun bir yüzün varsa; saç şeklinle biraz oynayarak dengeli bir görüntü yakalayabilirsin.

Kahkül Kestir

Uzun yüzler, genelde geniş alınlara sahip olur. Kahküller, alnının genişliğini kapatarak yüzünün boyunu kısaltır. Alnın çok geniş değilse, katlı ya da kısa kahküller kullanabilirsin.

Yüzünü Çerçevele

Toplu ya da açık, yaptığın bütün saç modellerinde; saçının önünde birkaç tutamı salık bırakmaya çalış. Bu tutamlar yüzünü çerçeveleyerek, genişlik ilüzyonu yaratır. Böylece yüzün, eniyle boyu arasında bir denge kurulur.

Tepesi Hacimli Modellerden Kaçın

Başın tepe noktasında hacim yaratan saç modelleri; yüzünün, olduğundan daha uzun algılanmasına neden olur. Bu yüzden saçının yapışık ya da doğal yüksekliğinde olduğu modelleri tercih et.

Katlı Kesimler Kullan

Yüzünün etrafındaki kısa katlar yüzünü çerçeveler. Yüzünün köşeleri görünmeyeceği için, saç çizğinin başlangıç noktası ve genişliği belli olmaz. Böylece yüzün, olduğundan daha kısa görünür.

Saçını Yandan Ayır

Yandan ayrılan saç, yüzün simetrik görüntüsünü bozar. Simetrik görüntü bozulunca, yüzün uzunluğu, belirginliğini kaybeder.

Kısa Modelleri Dene

Kısa saç modelleri; yüzün dikey uzunluğunu, enlemesine keser. Dikine geniş yüzler, enine geniş saçlarla birleşince, dengeli bir görüntü oluşur.

Bir önceki yazımız olan Göz Çevresi Kırışıklıklarını Engelleme Yöntemi başlıklı makalemizde (video), bakımı ve beslenin hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Oktay Usta Yeşil Elma Programı 06 Mart Perşembe hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

İlk Soruyu Siz Sorun

Soru Sorun