Matbaacı Ahmet Karahalil Kimdir ?

Doğum tarihi kesin bilinmemekle beraber 7 yaşına geldikten sonra “muhtara gidip Ahmet adı altında bir çocuğumuz oldu lütfen kayıtlara geçermisiniz diye belirtilerek nüfusa kayıt ettirilmiştir.” Ahmet Karahalil bu sebepten dolayı yaklaşık 14 yaşında ilkokula başlamıştır. A harfini 2 yılda B harfini 4 yılda öğrenmiş olup halfabeyi hala sökememiştir. Fakat Ahmet Karahalil keskin zekası ile matbaacılık işine el atmıştır. Bu işe nasıl beceripte başladığı da muhammadır. Ölçü işlerini bilmediği halde kesim makinesine verilip tonlarca kağıdı ziyan etmiştir. Bu yüzden her girdiği iş yerinden taktirname ile ödüllendirilmiştir.

Ahmet Karahalil şu sıralar ne ile meşgul olmaktadır ?

Ahmet Karahalil halen birinci matbaacılar sitesinde ************ firmasında çalışmaktadır. Ben şaşıyorum ki bu ekonomik şartlarda bu krizlerde halen Ahmetin taktirname almadığına inanamıyorum. Düzgün bir iş verildiği zaman kesinlikle perişan bir vaziyette alabilirsiniz. Bir sözü bir sözünü tutmaz, yalan gırla, doğruluktan asla haberi olmaz, sabah yürüyerek işe gider akşam taksi ile eve döner bilinmez bir denklem gibidir kendisi bunu çözmek imkansız gibi görünse de iyi niyetli biri olduğu aşikardır.

Ahmet Karahalil’in çevresine yaklaşımı

Etrafında “Ali şirin” gibi “Yüksel Yavaş” gibi “Zeki Usta” gibi “Ömer Usta” gibi “Cemil Usta” gibi pırıl pırıl insanlar var olduğu halde bu gibi insanlardan tonlarca borç para alıp hiç bir zaman —-> zamanında vermediği gibi sözlerini tutmayıp borç para aldığı insanları mahdur etmiştir. Yalan, üçkağıt buna benzeyen kolpacılık işlerinde uzmanlaşmıştır. Gelecekte dikkat edilmesi gereken insanlardan birisidir.

Herkes adına duyurulur.